پرداخت 40 هزارو 500 تومان یارانه اسفند ماه - خبر روز
سفارش تبلیغ
صبا
پایمرد ، خواهنده را همچون پر است . [نهج البلاغه]
امروز: سه شنبه 97 آذر 27

mihaniran.ir

سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی اعلام کرد: 

فرزین گفت: بحث تامین مالی قانون هدفمندسازی یارانه ها در سه ماه پایانی سال و سال آینده ،‌ سوخت مورد نیاز پیمانکاران و مسائل و مشکلات واحدهای آجرپزی از جمله موضوعاتی بود که در جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه ها بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد .

 

سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی گفت : 40 هزار و 500 تومان بابت یارانه حامل های انرژی و4 هزارتومان بابت یارانه نان اسفندماه هریک از افراد، به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحدمرکزی خبر ،محمدرضا فرزین در پایان جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه ها که به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد،افزود: ممکن است یارانه اسفند 89و فروردین سال آینده با هدف برقراری آرامش در بازار بصورت یکجا پرداخت شود.
وی گفت: بحث تامین مالی قانون هدفمندسازی یارانه ها در سه ماه پایانی سال و سال آینده ،‌ سوخت مورد نیاز پیمانکاران و مسائل و مشکلات واحدهای آجرپزی از جمله موضوعاتی بود که در جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه ها بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد .
فرزین با اشاره به کاهش شدید مصرف بنزین، گازوئیل ، نفت سفید ، نفت کوره و گاز طبیعی در سطح کشور افزود: مصرف روزانه بنزین از حدود 63 میلیون لیتر قبل از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها به حدود 55 میلیون لیتر ومصرف گازوئیل از روزی95 میلیون لیتر به حدود 67 میلیون لیتر کاهش یافته است.
وی گفت: مصرف گاز خانگی هم از 200 میلیون متر مکعب در روز به 180 میلیون متر مکعب کاهش یافته است که این میزان صرفه جویی می تواند به مصرف صنایع برسد.
سخنگوی طرح تحول اقتصادی افزود: آمارها همچنین حاکی از کاهش 5 تا 6 درصدی مصرف آب و برق در کشور است که در نتیجه کاهش مصرف حامل های انرژی، منابع بسیار زیادی عاید کشور شده است.
وی گفت: برآوردهای ما نشان می دهد اگر میزان مصرف حامل های انرژی کشور در سال آینده مطابق با سال 88 باشد، حدود 5 هزار میلیارد تومان در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد که با احتساب توقف رشد سالانه حداقل 6.5 درصد این صرفه جویی بمراتب بیشتر خواهد بود .
فرزین افزود: به هر میزان که در مصرف حامل های انرژی صرفه جویی شود ، منابع برای صندوق توسعه ملی و صادرات افزایش خواهد یافت که در نهایت به نفع اقتصاد ملی خواهد بود.

واژه های کلیدی خبر:   فرزین - تحول اقتصادی - یارانه

 

منبع ما : http://www.dolat.ir/Nsite/FullStory/?Id=197601

mihaniran.ir


 نوشته شده توسط گروه خبری روز در شنبه 89/10/25 و ساعت 10:11 صبح | نظرات دیگران()
 لیست کل یادداشت های این وبلاگ
کانال تلگرامی اخبار ( یارانه و اخبار جدید )
یارانه مهر واریز شد/ایرانیها 280هزار میلیارد تومان یارانه گرفتند
بازگشایی پایگاه اطلاعاتی آمار طی یک هفته آینده
اطلاعیه شماره 7 ستاد هدفمندی یارانه ها منتشر شد
پرداخت 40 هزارو 500 تومان یارانه اسفند ماه
عناوینی از سایت دولت
نتایج هفته اول اجرای قانون هدفمندی یارانهها
تصویب نرخهای جدید حمل و نقل
قیمت مصوب انواع نان
قیمت پله های 7 گانه مصارف برق
میزان سهمیه و قیمتهای جدید بنزین و گازوئیل و گاز خودرو
تعرفه های جدید گاز
فروشگاه اینترنتی شما
آغاز به کار سامانه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار از اول آذر ما
دفاع از قرآن
[همه عناوین(3262)][عناوین آرشیوشده]

بالا

طراح قالب: رضا امین زاده** پارسی بلاگ پیشرفته ترین سیستم مدیریت وبلاگ

بالا