بازگشایی پایگاه اطلاعاتی آمار طی یک هفته آینده - خبر روز
سفارش تبلیغ
صبا
غریب، کسی است که دوستی ندارد . [امام علی علیه السلام ـ در وصیّت خویش به امام حسن علیه السلام ـ]
امروز: سه شنبه 97 آذر 27

mihaniran.ir

وزیررفاه خبرداد:

بازگشایی پایگاه اطلاعاتی آمار طی یک هفته آینده

محصولی گفت: کسانی که پرونده شان در سایت آمار کامل و تعداد اعضای خانوار آنان درست ثبت شده، در صورت بروز مشکل باید به بانک مراجعه کنند، اما اگر تعداد افراد خانوار نسبت به تعداد واقعی آن در سایت آمار درست ثبت نشده باشد، باید اصلاح لازم پیش از مراجعه به بانک صورت گیرد.

وزیر رفاه با اعلام اینکه پایگاه اطلاعاتی آمار طی یک هفته آینده مجدد باز خواهد شد، گفت: کسانی که تاکنون در این زمینه اقدام نکرده‌اند، پس از بازگشایی سایت آمار می‌توانند ثبت‌نام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل ازایسنا ،صادق محصولی افزود: ‌اطلاعات این دسته پس از راستی آزمایی به سایت رفاه http://refahi.ir منتقل و این افراد پس از انتشار اطلاعیه در اسفندماه می توانند شماره حساب خود را ارایه کنند، البته به این افراد مبلغی بابت سال 89 تعلق نخواهد گرفت و واریز یارانه این افراد از ابتدای سال آینده خواهد بود.
وی درباره کسانی که تغییر وضعیت داشته اند، نیز اظهار کرد: این گروه هم به محض باز شدن سایت آمار می توانند اصلاحات لازم را وارد و مانند گروه های دیگر در اسفند ماه شماره حساب خود را اعلام کنند.
به گفته محصولی، کسانی که پرونده شان در سایت آمار کامل و تعداد اعضای خانوار آنان درست ثبت شده، در صورت بروز مشکل باید به بانک مراجعه کنند، اما اگر تعداد افراد خانوار نسبت به تعداد واقعی آن در سایت آمار درست ثبت نشده باشد، باید اصلاح لازم پیش از مراجعه به بانک صورت گیرد.
وزیر رفاه گفت:‌ کسانی که قبل از 21 مهر ماه شماره حساب خودشان را در سایت رفاهی اعلام کردند یارانه‌ها به حسابشان واریز شد.
وی با بیان اینکه امکان انصرف از دریافت یارانه ها در سایت رفاهی فراهم می شود، گفت: بین 12 تا 15 درصد از مردم اعلام حساب نکرده اند که اقدام بسیار پسندیده‌ایست.

واریز مرحله دوم یارانه‌های نقدی تا 28 بهمن
وی در عین حال گفت: بانک‌ها حق ندارند بواسطه طلب‌هایی که از مردم دارند، از حساب یارانه‌ها برداشت کنند.
وزیررفاه زمان پرداخت بعدی یارانه های نقدی را پیش از 28 بهمن ماه اعلام و میزان پرداختی را همان مبلغ 89 هزار تومان به ازای هر نفر برای دو ماه بیان کرد.

پرداخت معوقات بازنشستگان تا پایان سال به صورت سهام
وی همچنین با اشاره به بسته‌های حمایتی وزارت رفاه برای گروه های آسیب‌پذیر پرداخت و از اجرای بسته های حمایتی تامین اجتماعی از امروز چهارشنبه 22 دی ماه خبر داد و گفت: 1200 میلیارد تومان برای اجرای این بسته در نظر گرفته شده است.
گفت: در بخش درمان یکی از کارهای بزرگی که به کمک وزارت بهداشت صورت گرفته، آغاز نظام ارجاع به پزشک خانواده یا سیستم ارجاع بوده که در سه استان به صورت آزمایشی در حال اجراست.
محصولی بیمه ایرانیان را به عنوان اقدامی دیگر یاد کرد که براساس آن افراد فاقد دفترچه بیمه درمانی با مراجعه به خدمات درمانی و پرداخت مبلغ چهارهزار تومان به صورت ماهانه، دفترچه بیمه درمانی دریافت می‌کنند.
وی با بیان اینکه تا کنون سه میلیون نفر برای این بیمه مراجعه داشته اند، گفت: کسانی که نتوانند این چهار هزار تومان را پرداخت کنند با مراجعه به نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی از تخفیف بیشتری بهره مند می شوند.
وزیر رفاه گفت: تامین لوازم منزل و گازکشی به منازل محرومان و تهیه 70 هزار جهیزیه برای مددجویان از دیگر اقدامات وزارت رفاه بوده است.
محصولی در ادامه سخنان خود در یک برنامه تلویزیونی، با بیان اینکه 300 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش قرار می گیرند، اضافه کرد: کمک 37 درصدی دولت برای بیمه به مربیان مهد کودک ها ،کارکنان مراکز نگهداری و توانبخشی، هنرمندان، روزنامه نگاران و نویسندگان ، صیادان، لنج داران، زنبورداران و اصناف کم درآمد اختصاص می یابد.
محصولی گفت: در مجموع دو میلیون و 306 هزار خانوار با جمعیت بیش از هشت میلیون تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه یک میلیون نفر نیز تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرند افزود: مبالغی نیز برای بیماران خاص و صعب العلاج اختصاص خواهد یافت.
وزیر رفاه افزود: با حمایت دولت قانون بیمه قالیبافان، رانندگان، باربران، خادمان مساجد و کارگران ساختمانی اجرا شده است و بیش از یک میلیون و 600 هزار خانوار به بیمه شدگان اضافه شده اند.
وی افزود: صنوف کم در آمد مانند رانندگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و 50 درصد حق بیمه آنان را دولت پرداخت می کند.
وی اظهار کرد: اقداماتی در خصوص پرداخت یک هزار میلیارد تومان پرداخت مطالبات بازنشستگان قبل از سال 1379 انجام شده است، دوهزار میلیارد تومان هم معوقات مربوط به تطبیق قانون مدیریت خدمات کشوری هفته گذشته در دولت مصوب و بنا داریم قبل از اتمام سال به صورت سهام به بازنشستگان ارایه کنیم.
محصولی گفت: پرداخت های بیمه خدمات درمانی و تامین اجتماعی به مراکز درمانی و بهداشتی در کل کشور به روز شده است.
به گفته وی ضریب نفوذ در بخش بیمه های اجتماعی برای شاغلان از 60 درصد در سال 84 به 80 درصد رسیده است که بزودی نیز تا 90 درصد افزایش خواهد یافت.
وزیر رفاه محصولی در ادامه نقش مردم را در اجرای هدفمندی یارانه ها بسیار شاخص و ارزشمند دانست و گفت: همراهی مردم با دولت مهرورز و عدالت گستر باعث شد این قانون آغاز خوبی داشته باشد.
وی در خاتمه اظهار کرد: آینده بسیار روشن و شفافی از اجرای این قانون داریم و امیدوارم با اجرای این قانون به سمت تورم صفر پیش برویم.

واژه های کلیدی خبر:   وزیر رفاه - محصولی - یارانه‌های نقدی

 

منبع ما : http://www.dolat.ir/Nsite/FullStory/?Id=197623

mihaniran.ir


 نوشته شده توسط گروه خبری روز در شنبه 89/10/25 و ساعت 10:15 صبح | نظرات دیگران()
 لیست کل یادداشت های این وبلاگ
کانال تلگرامی اخبار ( یارانه و اخبار جدید )
یارانه مهر واریز شد/ایرانیها 280هزار میلیارد تومان یارانه گرفتند
بازگشایی پایگاه اطلاعاتی آمار طی یک هفته آینده
اطلاعیه شماره 7 ستاد هدفمندی یارانه ها منتشر شد
پرداخت 40 هزارو 500 تومان یارانه اسفند ماه
عناوینی از سایت دولت
نتایج هفته اول اجرای قانون هدفمندی یارانهها
تصویب نرخهای جدید حمل و نقل
قیمت مصوب انواع نان
قیمت پله های 7 گانه مصارف برق
میزان سهمیه و قیمتهای جدید بنزین و گازوئیل و گاز خودرو
تعرفه های جدید گاز
فروشگاه اینترنتی شما
آغاز به کار سامانه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار از اول آذر ما
دفاع از قرآن
[همه عناوین(3262)][عناوین آرشیوشده]

بالا

طراح قالب: رضا امین زاده** پارسی بلاگ پیشرفته ترین سیستم مدیریت وبلاگ

بالا